Kazlų Rūdoje tarpukariu aktyviai vystant savo veiklą miškų urėdijai, čia keliasi su mišku ir miško pramone susiję žmonės iš įvairių Lietuvos regionų. Taip nutiko ir su Tumosų šeima. Miškininkas Martynas Tumosas atvyko čia iš Seinų apskr. Veisiejų valsčiaus Petroškų km. ir pradėjo kurtis su šeima. Kurtis teko nuo nulio. Bet naujakurių matyt būta ne prasto stoto. Namą jie statosi pagal vokiečių architekto projektą. Namo statyba baigiama 1933 m. Pats Martynas Tumosas dirba 1929 – 1939 m. – Jūrės miškų urėdijos Runkių girininkijoje; 1944-1945 – Jūrės miškų urėdas; 1945-1947 Kazlų Rūdos miško pramonės ūkio direktorius. Akivaizdu, kad šiame tvarkaraštyje iškrinta keleri metai. Taip, vokiečių okupacijos laikotarpiu Tumosų šeima išsikelia į Vilniaus rajoną, užleisdama savo namą (anot liudininkų) vokiečių karininkui.
Po to Tumosai vėl sugrįžta į Kazlų Rūdą. Marijona Tumosienė namų šeimininkė. Jei tikėti amžininkų atsiminimais – ypatingo grožio ir elegancijos moteris. Gatvėje visi atpažindavo iš tolo, iš stilingos aprangos ir išdidžios laikysenos. Artimieji, paveldėję Tumosų turtą, pagal rastus daiktus mano, kad galbūt Tumosienė turėjusi namuose grožio saloną. Taip pat žinoma, kad Tumosai prie namų turėję didelį žemės sklypą su išskirtiniu sodu, kurį senasis Tumosas ypač puoselėjęs. Jame buvę atvežtinių vaismedžių – abrikosų, persikų, puikių kriaušių ir obelų veislių.
Šeimoje užaugo du sūnūs Liūdas ir Algimantas. Liūdo likimas tragiškas, jis išėjo partizanauti ir netrukus žuvo. Algimantas baigė miškininkystės mokslus, vedė, susilaukė sūnaus. Žmona Birutė Stašionytė-Tumosienė, atitekėjusi iš Jonavos, dirbo mokykloje. Šeimai iširus, Algimantas Kazlų Rūdoje ilgai neužsibūna, išvysta į Klaipėdą ir tampa jūreiviu. 1974 m., mirus senajam Martynui Tumosui, sūnus dalį namo parduoda. Marijona Tumosienė rūpindamasi anūko ir marčios ateitimi likusį turtą padalina: pusę užrašo Algimantui, kitą pusę- jo paliktai šeimai.
1989 m. šalia vyro senose Kazlų Rūdos kapinaitėse atgula jo žmona, o po trijų dešimtmečių prie tėvų prisiglaudžia ir Algimantas Tumosas.
Per ilgus namo gyvavimo metus daugelio įvairių žmonių čia gyventa. Šiuo metu namą valdo dvi šeimos. Didžioji dalis priklauso Tumosų palikuonims.