„Samanojus“ kviečia į svečius

„Samanojus“ kviečia į svečius – turbūt jau ne kartą esate pastebėję šiais kvietimais besidalinant ir Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centrą, galbūt kai kurie vis dar svarstote, o kas gi tas „Samanojus“ ir ką gi veiksime nuvykę ten į tuos svečius. Norint išsklaidyti šią nežinią pakalbinome sodybos šeimininkus. Kviečiame trumpai pažinčiai su Kazlų Rūdos savivaldybės naujakuriais.

Papasakokite trumpai apie save. Kas jūs esate, kada įsikūrėte ir kokias paslaugas teikiate?

Mūsų pagrindinė veikla – pirties ritualai. Juos vedame čia – „Samanojuje“, arba galime atvykti pas jus. Taip pat garso kelionės ir erdvės nuoma tiek pirtininkams tiek prasmingiems renginiams. Savo veiklą pradėjome nuo šių metų sausio mėnesio, tačiau pirtis mūsų gyvenime gyvuoja seniai. „Samanojaus“ pirties ritualai nėra tradiciniai, žmonės kurie lankosi čia, sako kad kas kart ši pirtis vis kitokia. Ir tai tiesa, kadangi sąlygas pirčiai diktuoja pirmiausia pajautimas, o kartais sezoniškumas, oro sąlygos ir pan. Pirtį apjungiame su aromaterapijos elementais bei perkusiniais garsais. Žmonės mėgsta aiškumą, tad pirties ritualo eigos laikomės panašios, tačiau kai kurie dalykai kinta. „Samanojaus“ erdvę kūrėme su didžiule meile, kiekvienas kampas mums čia savas, norime kad žmonės, kurie lankosi pas mus, tai pajaustų. Mylime gamtą, gyvenimą ir įvairius kasdienius ritualus. Stengiamės mažus ritualus sukurti ir savo svečiams, kuriuos visuomet pasitinkame su mūsų pačių kepta namine duona, pagamintu sviestu. Po pirties svečius papildomai kviečiame į garso kelionę. Apie „Samanojaus“ pirties ritualą būtų galima pasakoti daug, tačiau geriausia tai tiesiog patirti.

Kodėl pasirinkote Kazlų Rūdos savivaldybę?

Kaip buvusiam kauniečiui ir žmogui daug metų pragyvenusiam svetur, patiko jog Kazlų Rūdos savivaldybė yra netoli Kauno ir tai jog gyvenimo ritmas čia ramesnis, patogesnis, o labiausiai pakerėjo čia esantys nuostabaus grožio miškai ir galimybė gyventi gamtos apsuptyje. Manau, jog tokiame greitame pasaulyje tikra prabanga galimybė gyventi miško viduryje ir tuo pačiu būti netoli miesto. Įdomu ir tai jog apsigyvenus čia, aplink pradėjo kurtis ir daug pažįstamų žmonių kurių niekad nesitikėjau sutikti gyvendamas kaime.

„Samanojus“ labai įdomus pavadinimas, gal yra ypatinga istorija lėmusi šio pavadinimo atsiradimą?

Vos įsigijus sodybą norėjome sugalvoti jai pavadinimą, ši užduotis mums atrodė svarbi. Ilgą laiką niekas „neprilipo“, norėjosi jog pavadinimas būtų lietuviškas, atspindėtų šią vietą. Žinojome jog tai ne taip paprasta ir kad pavadinimas ateis reikiamu laiku. Vieną rytą, žmona būdama vonioje sugalvojo šį pavadinimą. Iškart supratom jog „Samanojus“ visiškai apie šią vietą. Mus supa žalumos ir miškai, net miškelis vedantis į „Samanojų“ nusėtas samanėlėmis, šis žodis savyje talpina daug ir yra apie mus.

Kuo ypatinga tradicinė lietuvišką pirtis?

Lietuviams maudynės pirtyje nuo neatmenamų laikų yra svarbi tradicija. Senais laikais sunku būdavo rasti sodybų neturinčių pirties. Kalbant apie tradicinės pirties ypatybes išskirtume tai, jog tokios pirties temperatūra siekia apie 60 laipsnių, yra gan drėgna ir garas joje kyla nuo vandeniu liejamu įkaitusių krosnies akmenų. Periodinio kūrenimo krosnies iškūrenimas trunka apie 4-6 valandas. Būtų sunku įsivaizduoti tradicinę pirtį ir be kūno šildymo ar išvanojimo medžių vantomis. Šiais laikais pirties ritualas gali būti įvairus. Naudojama daugiau augalų vantų, apjungiamas garsas, procedūros kūnui. Pirtyje žmonės gali pertis patys arba tai daro pirtininkas. Pirtis vis dar atlieka svarbų vaidmenį norint palaikyti gerą fizinę ir emocinę sveikatą. Pirtyje žmogus gali gauti ne tik malonius pojūčius bet ir užmegzti ryšį su savimi bei gamta.

Kokios jūsų teikiamos paslaugos sulaukia daugiausiai lankytojų?

Be abejonės – privačios ir bendrosios pirtys bei garso kelionės. Šios paslaugos dera tarpusavyje, tad dažniausiai garso kelionė vyksta pasibaigus pirties ritualui.

O kas yra jūsų klientai?
Mūsų klientai yra patys įvairiausi žmonės. Atrodo veiklą pradėjome dar ne taip ir seniai, o per šį laiką sutikome pačių įvairiausių ir nuostabiausių žmonių. Vieni žmonės prijaučiantys pirčiai, kiti tikri entuziastai, o didelė dauguma tokių kurie ateidami sako jog nori pabandyti, nors „pirtis ne jiems“. Būna labai malonu, kuomet savo pirtimi padedi tą nusistatymą apie pirtį pakeisti ir vėliau matai tuos žmones sugrįžtančius, padėkojančius, tai tikrai paglosto širdį.

Sekmadieniais vis kviečiate į svečius. Papasakokite koks šios idėjos tikslas ir kaip ji kilo?

Mes mėgstame ritualus ir mažas tradicijas, norėjome jog sekmadienis „Samanojuje“ būtų skirtas bendrai pirčiai į kurią gali atvykti kiekvienas norintis. Ši vieta tai mūsų namai, o atvykstančius pasitinkame lyg svečius, todėl ir kviečiame į svečius.

Taigi, artimiau susipažinę su „Samanojumi“ kviečiame jus pasinaudoti šiuo kvietimu ir užsukti  pasisvečiuoti, pažinti pirtį kitaip ar iš naujo. 

„Samanojų“ sekti galite Facebook ir Instagram

Nuotraukos „Samanojaus“