Saulėtas šeštadienis Olecko miesto festivalyje

Ankstyvą rugpjūčio 12 dienos rytą nedidelis autobusiukas išriedėjo iš Kazlų Rūdos Olecko miesto link. Kartu su turizmo ir verslo informacijos centru į kelionę išvyko Višakio Rūdos bendruomenės atstovės, „Laimės namai“ bei „Stiklo namai“. Mūsų laukė darbingas, bet smagus šeštadienis svečiuose.

Kazlų Rūdos miesto partneris Olecko miestas šiemet pakvietė mūsų savivaldybės atstovus sudalyvauti miesto šventėje „Active Festival Olecko“ ir pristatyti savo edukacijas bei veiklas.

Festivalio metu aromatingą ir spalvingą vegetarinio maisto pamokėlę-degustaciją vedė „Laimės namai“. Užsiėmimo metu buvo gaminamas daržovių troškinys su panyru ir kepamos plokščios duonelės. Festivalio dalyviams buvo pasakojama apie gamybos procesą, naudojamus prieskonius, taip pat leidžiama patiems prisiliesti prie gamybos proceso – pjaustyti daržoves, kočioti ir kepti duoneles. Paskui visi draugiškai ragavo pagaminto maisto.

„Stiklo namai“ ir jų siela menininkė Sandra Atkočiūtė pristatė savo edukaciją „Džiaugsmingo meno laboratorija“. Dalyviai kūrė kompozicijas interjerui ar asmeninei erdvei. Komponavo lydyto spalvoto stiklo gabaliukus su ąžuolo, veidrodžio detalėmis ir susikurė vienetinį nepakartojamą kūrinį. Tai buvo nepaprastai populiari edukacija sulaukusi daugiau nei 100 dalyvių.

Višakio Rūdos bendruomenės atstovės Birutė ir Margarita Olecko miesto gyventojams dovanojo edukaciją „Žolynų linkėjimai“, kurios metu užsiėmimo dalyviai galėjo išsikalti atvirukus. Šiai kūrybinei edukcijai naudojamas akvarelei skirtas popierius, šviežiai rinkti augalai – gėlės, žolynai, juodas rašiklis ir plaktukas. Išsirinktas patikęs žolynėlis atspaudžiamas popieriuje plaktuko pagalba. Vėliau kompoziciją galima apvedžioti ar papildyti juodo rašiklio pagalba.

Trijų dienų „Active Festival Olecko“ jau tapo tradiciniu Olecko mieste. Pagrindinė festivalio idėja – įtraukti miesto gyventojus bei svečius į aktyvias veiklas – mankštas, jogos užsiėmimus, meditacijas, kūrybines edukacijas, masažus.

Miesto parkas, kuris įsikūręs ant ežero kranto, todėl festivalio metu vyksta ir įvairūs užsiėmimai vandenyje – viena jų SUP joga, kuomet jogos pratimai atliekami vandenyje ant banglentės ar irklentės.  Visi užsiėmimai festivalio metu yra nemokami, festivalio programa labai intensyvi ir prasidedanti nuo pat ankstyvo ryto. Vakarais dalyvių laukia tiek klasikinės tiek populiariosios muzikos koncertai.

Džiaugiamės galėję prisidėti prie šio puikaus festivalio programos, tuo pačiu supažindinę kaimynus su mūsų krašto veiklomis bei sustiprinę draugystę nuoširdžiu bendravimu. Tikimės, kitais metais festivalio metu ir vėl pasimatyti su Olecko miesto gyventojais ir, žinoma, sulaukti jų pas mus svečiuose.