Miesto barui PERONUI – vieneri!

Tiek vietinių, tiek turistų pamėgtam miesto barui – vieneri! Per šiuos metus senojoje Kazlų Rūdos stotyje įsikūręs PERONAS tapo aktyviu bendruomenės nariu bei turizmo traukos objektu. Sveikiname visą PERONAS.KAZLŲ RŪDA kolektyvą, linkime ilgų gyvavimo metų ir dėkojame už pirmus gero laiko kartu metus. Ta proga pakalbinome baro vadovą bei sielą Edvardą Čyvą ir uždavėme keletą klausimų.

Kokie buvo pirmieji PERONO metai? Kokių iššūkių sulaukėte?

Pirmieji Perono metai buvo gana intensyvus ir kupinas tyrinėjimų laikotarpis. Turėjome daug pirmų patirčių, priėmėme nemažai naujai sutiktų svečių ir susidūrėme su įvairiom jau išspręstom ir ne iki galo išspręstom problemom. Didžiausi iššūkiai mus aplankė šaltuoju metų periodu, o ypatingai sausio mėnesį po visų žiemos švenčių. Tuomet kilo įvairių  minčių. Bet tada išlindo saulė ir šiai dienai pirmuosius Perono metus vertinu pozityviai. Su kolegomis Samanta ir Žilvinu neketiname sustoti, norim ir toliau tęsti pradėtus darbus. Geriau susidurti su iššūkiais, kai neturi kur pasodinti žmonių ir nespėji virtuvėje nei su akimirkom, kai tenka sėdėti tuščiame bare ir gaudyti neblaivią musę.

Ar bėgant pirmiesiems metams keitėsi veiklos vizija? Viską taip ir įsivaizdavote?

Nekreipiant dėmesio į kai kurias smulkmenas viską įsivaizdavau panašiai kaip yra. Visgi per tiek metų šioje veikloje pradedi matyti barą labai aiškiai ir kai kuriuos dalykus gali pakreipti taip, kaip tau atrodo teisingiausia. Žinoma, prie kai ko reikia ir prisitaikyti. Pvz.: didesniuose miestuose klientai, baro svečiai pripratę užsisakinėti prie baro. Jau pirmom dienom supratom, jog čia taip nebus ir reikės aptarnauti svečius prie staliukų. Tiesiog žmonės čia kitaip įpratę, neturi tiek patirčių, nėra matę kaip yra kitur ir tame tikrai nieko blogo nėra.

O kryptis išlieka ta pati. Mano manymu, Peronas tai nėra tiesiog baras. Laikau jį tokia miesto vieta, kurioje vyksta socialinai reiškiniai, renginiai, turizmas, susitikimai, gyvas bendravimas ir jau nekalbu apie tai, jog tai yra vieta skirta visiems, jaunam ir senam alkiui bei troškuliui numalšinti. Smagu matyti barą kaip visų šių procesų organišką visumą, o ne tik kaip “perku, parduodu”, jeigu taip galima išsireikšti.

          Kokie artimiausi planai? Gal laukti naujienų meniu ar renginiuose?

Stengiamės visada planuoti į priekį atsižvelgdami į sezoniškumą, miesto ir savo organizuojamus renginius, sporto transliacijas ir pan. Taigi, šį rudenį suskaičiuoju 3 renginius ir dar pora yra derinami. Jau šį šeštadienį vyks Perono vienerių metų gimtadienio šventė, turėsim Gyčio Ambrazevičiaus ir grupės koncertą bei pora staigmenų, kurių negaliu atskleisti. Spėju, laukia bemiegė naktis.

Spalio 31 d. atvažiuoja grupė NOISY PARTY su AC/DC dainų projektu. Čia reiks normaliai pakratyt plaukus.

O lapkričio 25 d. laukia labai jaukus vakaras su grupe ATIKA.

Maisto meniu keičiame dukart metuose – rudenį ir pavasarį. Neseniai Samanta paleido atnaujintą meniu, į kurį sugrįžo midijos, atsirado makaronai, egzotiškasis ryklinis šamas bei liko mūsų bestseleriai. Maloniai kviečiame paragauti!

PERONAS tapo vienu iš labiausiai lankomų turistinių objektų Kazlų Rūdoje, taip pat jį pamėgo ir vietiniai gyventojai. Ar galite išskirti, koks yra jūsų lankytojas?

Taip, tiesa, savaitgaliais sulaukiame nemažai svečių iš kitų miestų, kurie vienu ar kitu būdu apie mus girdėjo, kažkur pamatė ar netyčia užklydo. Malonu, jog Peronas padeda pritraukti turistus į Kazlų Rūdą. Pastebėjome, jog daugiausiai šeimos su vaikais atvyksta traukiniu, pasivaikščioja po mūsų apylinkes, miškus ar patį miestą, o tada užsuka į Peroną pavalgyti ir sulaukti traukinio atgal. Taip pat užklysta nemažai motociklininkų ir dviratininkų. Kazlų Rūdos lokacija, pasirodo, yra puiki sustoti ir atsikvėpti važiuojant ilgesnį kelią iš Kauno ar Marijampolės. Turime svečių ir iš kitų miestų. Kadangi daug metų gyvenau Vilniuje ir dirbau Vilniaus baruose, sukaupiau nemažą pažįstamų žmonių ratą, kurie su malonumu apsilanko Kazlų Rūdoj ir, bent jau taip sako, gerai čia praleidžia laiką.

O labiausiai džiugina besiformuojanti Perono vietinė bendruomenė, kuri kuo toliau, tuo labiau plečiasi, žmonės vieni kitus pažįsta, ateina praleisti čia laiko, pabendrauti ir visiškai nesvarbu jų amžius, profesija ar politiniai įsitikinimai. Mano galva, baras ir turi būti apie tai. Ypatingai tokio dydžio miestuose.

          Kaip planuojate paminėti pirmajį gimtadienį?

Tai ramiai, susėsim su šeima, pavakarieniausim ir eisim miegot. Čia turėtų būti tylos pauzė. Che Che. Tikrai taip nebus. Šeštadienį laukiam visų nuo 17:00 su gera nuotaika, trimis muzikiniais pasirodymais, klegesiais ir linksmybėmis iki išnaktų. Nusprendėme pasidaryti sau ir mūsų svečiams šventę!

          Ko palinkėtumėte PERONUI gimtadienio proga?

Norėčiau palinkėti ne tik Peronui, bet ir visai Kazlų Rūdai – EITI PIRMYN. Baro pastatas ir pats Kazlų Rūdos miestas vidury miškų yra unikalūs ir išskirtiniai. Tą turime labai aiškiai suvokti ir stengtis išnaudoti. Tiesiog privalome tvarkytis aplinką,
puoselėti gamtą, palaikyti miesto gyvastį – eiti į gatvę ne tik per miesto šventę, bet turime eiti be progos, aplankyt kaimyną, užsukt į barą, sėdėti ant suoliukų, gerti kavą, pamojuot pažįstamam ir sutikt svečią kaip savą. Tokie ir būtų mano paprasti palinkėjimai.

Dėkojame Edvardui už atsakymus ir kviečiame visus pasveikinti mylimą miesto barą geru žodžiu ir dažnu apsilankymu!

PERONĄ sekti galite Facebook ir Instagram

Nuotraukos iš PERONO asmeninio archyvo.