SAMANOJUI – vieneri

Tradicinės lietuviškos pirties ir profesionalaus pirtininko paslaugas siūlanti sodyba SAMANOJUS kviečia poilsiui ir kūną, ir sielą. Kaip sako patys šeimininkai – Samanojaus pirtis tai ne įprasta ir jau pažįstama pirtis, tai naujų pojūčių, druskos, medaus, vantų, garsų maudynių ir kitų ritualų visuma, leisianti kūnui ir sielai pailsėti. Šiai, Kazlų Rūdos miškuose įsikūrusiai sodybai ir jos nuoširdžiai vykdomai veiklai metų pradžioje suėjo vieneri. Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centras nusprendė juos šia gražia proga pakalbinti.

Kokie buvo pirmieji Samanojaus metai? Kokių iššūkių sulaukėte, laimėjimų pasiekėte?

Pirmieji metai buvo puikūs, mus aplankė daugybė nuostabių žmonių, kurie skyrė sau kokybišką laiką pas mus. Prieš pradedant veiklą jaudinomės, ar miškų glūdomoje toliau nuo miesto žmonės pas mus atvažiuos, tačiau kaskart vis labiau džiaugiamės sulaukdami svečių net ir iš tolimiausių Lietuvos kampelių. Didžiausias mūsų laimėjimas ir įvertinimas mus atrandantys ir pas mus sugrįžtantys žmonės, juk be jų viso to nebūtų. Gražūs atsiliepimai skatina dar labiau stengtis ir atsiduoti tam, ką kuriame ir darome. Taip pat džiaugiamės sutikę naujų pirties bičiulių, kurie nuomojasi mūsų erdvę savoms pirtims.

Per šiuos metus būta ir iššūkių, audros niokojo aplink esančius miškus, medžiai virto ir mūsų teritorijoje, ne kartą dingo elektra. Po vienos audros elektros neturėjome 5 dienas, tai trikdė ne tik mūsų veiklą bet ir įprastą gyvenimą, tačiau viską vertiname kaip įdomias ir svarbias patirtis, iš kurių galima kažko išmokti.

Kaip pristatytumėte savo veiklą skaitytojams? Kuo jūsų pirties ritualai skiriasi nuo kitų?

Pirmiausia – tai erdvė kurioje gera. Rengiame išjaustus pirties ritualus – tiek privačius, tiek bendruosiuos, nuomuojame pirtį ir kitiems pirties meistrams, siūlome patirti garso kelionę, nuomuotis mūsų erdvę dienos renginiams. Daug dėmesio skiriame detalėms ir tikime, kad žmonės tą pastebi ir jaučia. Kalbant apie pirties ritualus, mano nuomone, visos pirtys yra skirtingos, kaip ir visi ritualai, kurie susideda iš daugybės elementų. Samanojaus pirtis yra kitokia savo erdve, o pirties į ritualus integruoju daug garsų. Man tai erdvė, kurioje atsiduodu tėkmei, sąlygas diktuoja sezoniškumas, nuotaika ir pajautimas.

Kaip jūsų gyvenime atsirado pirtis ir noras dalintis jos teikiamais privalumais? Iš kur kilo noras įrengti sodybą miške ir joje pradėti veiklas?

Pirtis artima buvo jau seniai, dar tėtis vesdavosi į miesto pirtis, o labiausiai požiūrį į pirtį pakeitė mano brolio vedama pirtis, vėliau jau ir mano paties pajautimas. Gyvenant užsienyje pirtį turėjau savo namuose, į ją eiti būdavo kiekvienos savaitės ritualas, su laiku pastebėjau, kad jis tampa kitoks, palaipsniui tobulėjau ir kūriau kokybišką laiką ne tik pirtyje bet ir priepirtyje, man labai svarbi atmosfera ir mažos detalės kurios praturtina visą pirties kelionę. Gyvenant svetur mintys sukosi apie grįžimą, aiškaus plano gyventi sodyboje ir dar miške tikrai nebuvo, bet vienų vasaros atostogų metu pamačiau ką tik paskelbtą Kazlų Rūdoje parduodamos sodybos skelbimą, nuvažiavau apžiūrėti ir pajutau, kaip šioje vietoje gera, todėl nutariau čia kurtis. Miestas man jau puikiai pažįstamas, tad norėjau persikelti gyventi arčiau gamtos. Kraustantis į mišką sakiau, jog pabandysiu pagyventi ir tuomet žiūrėsiu, ar patinka gamtoje, ar ne. Gyvenimas miške labai greit mane „pagavo“, įsikūrimas ir Samanojaus statybos vyko natūraliai.

Kokie artimiausi Samanojaus planai? Gal laukti naujienų – renginių, edukacijų? Gal planuojate plėstis ir į paslaugas įtraukti apgyvendinimo paslaugas?

Labai džiaugiamės esamais užsakymais ir žmonių srautu, veiklos turime daug, bet klientų užklausos apgyvendinimui, skatina apie tai galvoti. Šiemet jau bendradarbiavome dienos renginiuose, kurie apjungdavo sveikatingumo praktikas ir pirtį. Tikimės, kad tokio formato renginių daugės, esame atviri naujovėms, tad jų tikrai bus.

Kas yra jūsų pirties ritualų lankytojas? Kaip apibūdintumėt jį?

Mus aplanko tiek pirties mėgėjai, tiek profesionalai, tiek žmonės pirmą kartą išbandantys kitokius pirties ritualus. Čia laukiamas kiekvienas, esame atviri.

Ko palinkėtumėte Samanojui gimtadienio proga?

Gausos ir atsidavimo tam, kas vyksta!

Dėkojame Samanojui už nuoširdžius atsakymus ir fotografijas.