Keliems žmonėms galima papasakoti apie Kazlų Rūdą per 1 dieną?

Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informavimo centras šiemet pristatė mūsų kraštą praūžusioje Vilniaus knygų mugėje – vienoje  ryškiausių Lietuvos kultūros švenčių. Turizmo specialistė Domininka Živelienė su visitkazluruda.lt skaitytojais dalinasi mintimis apie darbo tokiuose renginiuose prasmę.

Kazlų Rūda – maža savivaldybė su paprastais kasdieniškais įvykiais ir džiaugsmais, kurioje prieš keliolika metų buvo įsivaizduojama, kad turime labai mažai galimybių būti turistinės traukos objektu.

Darbą turizmo centre pradėjau rinkdama žinias ir komentarus apie tai, kad neturime itin išskirtinių vietų, tradicijų ir net patiekalų!

Nedrąsu buvo pasakyti, kad dirbu turizmo informacijos centre, nujaučiant, kas bus toliau… Įdėmus žvilgsnis. Mostas ranka ir frazė „Koks čia pas mus turizmas!..“

Dabar po trejų darbo metų Turizmo informacijos centre būna dienų, kai muziejinėje Kazlų Rūdos ekspozicijoje priimame 150 svečių! Galime pasiūlyti ir pramogų vienai dienai, ir norintiems ilgiau pasimėgauti įsimintinomis patirtimis mūsų krašte. – džiaugiasi D. Živelienė.

Vilniaus knygų mugė Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo – milžiniškas renginys, pritraukiantis įvairaus amžiaus ir interesų žmones. Dalyvavimas tokiuose renginiuose leidžia pristatyti Kazlų Rūdą kaip turistinę vietovę plačiajai visuomenei. Svarbu kuo daugiau žmonių sužavėti mūsų krašto unikalumu, kad kiltų noras čia apsilankyti – šypsosi ji. Taip didiname miesto žinomumą.

Ar kada nors pagalvojote, kad didėjantis turistų skaičius ne vien tik malonus pasididžiavimo jausmas, kai lankytojai domisi ir žavisi mums brangiomis vietomis, bet ir didesnės miesto pajamos? Svečiams reikia nakvynės, maitinimo, pramogų. Atsiranda paklausa įvairioms paslaugoms, nuo svečių priėmimo iki prekybos suvenyrais. Tai skatina kurtis atitinkamus verslus ir kuria darbo vietas. Nauji verslai ir darbo vietos padeda bendruomenei augti ir vystytis. Tai ne tik turistų pritraukimas – tai stiprina mūsų miesto pagrindus – gyventojų gerovę.

Mugėje pristačiau įvairias kultūrines ir edukacines programas, kurios pritraukia lankytojus. Tai ir įdomios ekskursijos, meno parodos, koncertai ir šventės, kurie skatina ne tik turizmą, bet ir kultūrinį miestelėnų gyvenimą.

Dalyvavimas Vilniaus knygų mugėje buvo ne tik gražus bendradarbiavimas su kolegomis, kuriuos vienija ir palaiko Lietuvos turizmo centrų asociacija, ar maloni ekskursija į knygų Meką. Per dieną pristačiusi Kazlų Rūdos krašto istoriją, kultūrą ar turizmo objektus keliems šimtams smalsuolių, žinau, kad darau prasmingą darbą Kazlų Rūdos savivaldybės žmonėms. – užbaigia pozityvumą skleidžianti D. Živelienė.