Kazlų Rūdoje netrukus atsidarys Turizmo ir verslo informacijos centras

Ilgai lauktas Turizmo ir verslo informacijos centras Kazlų Rūdoje atsidarys unikaliame name, menančiame svarbią miesto istoriją. Manoma, kad jis statytas XX a. pirmojo dešimtmečio pabaigoje – antrojo dešimtmečio pradžioje. 1918–1919 m. čia buvo įsikūrusi Kazlų Rūdos darbininkų atstovų taryba, iki 1934 m. name buvo Siaurųjų geležinkelių raštinė ir tarnautojų butai. 1936 m. pastatas buvo atiduotas Šaulių sąjungos būriui. Sovietiniais laikais čia veikė Kazlų Rūdos milicija, atkūrus nepriklausomybę – policija, teisėsaugos įstaigos. Pastatas nenaudojamas stovėjo beveik 10 metų, tad ypač džiugus jo atgimimas.

Viena iš Turizmo ir verslo informacijos centro funkcijų bus burti vietos bendruomenes, suteikti erdvę kultūrinėms iniciatyvoms, eksponuoti vietos tautodailininkų darbus. Kazlų Rūdos kraštas garsus medžio amatininkais, dabar jie, o tai pat keramikai, audėjai ir kiti, turės erdvę, kurioje ne tik galės toliau užsiimti savo puoselėjamu amatu, bet ir pristatyti jį vietos gyventojams, o turistams – dar ir edukacines programas pasiūlyti. Tai puikiai derės su pasirinkta rajono turizmo strategija – pažink kraštą lėtai, susipažink su jo žmonėmis ir patirk daugiau. 

Lėtojo turizmo kryptį reprezentuos ir Kazlų Rūdos turizmo informacijos ekspozicija. Jos dizaine naudojami tarpukario stilistikos motyvai, to laikmečio Art Deco ir Bauhaus architektūros bei interjero elementuose populiarios geometrinės formos ir net tais laikais populiarios medžiagos, tokios kaip forminis stiklas. Subtilus minimalizmas kvies lankytoją sulėtinti tempą ir keliauti ramiai.

Ekspozicijos pradžioje lankytoją pasitiks krašto senovinių nuotraukų koliažas, kurį galima tyrinėti didinamuoju stiklu ir krašto atsiradimo legenda. Norėdami ją sužinoti turėsite pasukti rankenėlę, o „ekrane” keisis legendą pasakojantys paveikslai. Toliau keliausite link miesto centrinės ašies – geležinkelio stoties. Čia pristatoma stoties, o tuo pačiu ir miestelio atsiradimo ir medžio pramonės istorija. Galėsite patyrinėti skirtingus gaminius sukurtus perdirbant medieną – nuo gabalėlio OSB statybinės plokštės iki japoniško akvarelinio popieriaus lapo – arba tarpukario stiliaus fotoatelje nusifotografuoti su to meto madai būdingais aksesuarais.

Prieš važiuojant į Kazlų Rūdos miškus, turizmo informacijos centre supažinsite su gyvenimu požeminiuose miško bunkeriuose ir pamatysite partizanų portretus, jų mintis ir gyvenimo aprašymus. Karo temą užbaigs karo paveldo turistiniai objektai, buvęs aerodromas ir ateityje duris atversiančio tarybinio bunkerio infrastruktūra.

Ekspozicijoje netrūks ir žaidimų – bus galima pagal kodinę piešinėlių schemą-šaradą atspėti rajono  kaimų pavadinimų atsiradimo kilmę, o dėliojant interaktyvią dėlionę susipažinti su žymiausiais iš šio krašto kilusiais visuomenės veikėjais.

Turizmo ir verslo informacijos centre bus įrengtos ir poilsio vietos, kur galima tiesiog išgerti kavos, paskaityti knygų, pasikrauti telefoną, pasinaudoti bevieliu internetu ir pailsėti po kelionių. Žinoma, kai tą tik leis karantino apribojimai. Pirmiausiai keliautojus pakvies ekspozicijos, vėliau – lankytojų priimamojo erdvė. Kazlų Rūdos TIC palengvins krašto atradimą ir geras patirtis čia.