Loading Events

« All Events

Aivaro Lileikos PasKaita KaBaLakh, krikščionybė, Egiptoi žyniai, Šumeras, meditacinis vaikščiojimas-paskaita miške ir apeiginė pirtis

28 birželio @ 18:30 - 30 birželio @ 15:00

Vėl grįžtame į nuostabią etnografinę sodybą miško glūdumoje. Bene labiausiai šokiruojanti, pykdanti, džiuginanti, stebinanti nepriklausomo istoriko Aivaro Lileikos PasKaita KaBaLakh, krikščionybė, Egiptoi žyniai, Šumeras, meditacinis vaikščiojimas-paskaita miške ir pageidaujant, apeiginė pirtis, kuri vyks 2019 metų geriausioje etnografinėje sodyboje „Gervių giesmė“.
KaBaLAkh arba Krikščionybė – 1500 m. pr. Kr. – 1500 metai. „Slepiantis savo vardą (būtį) – Amen (Tėvas), pasirodo prieš veidą kaip Ra (Dvasia), jo kūnas – Ptah (Sūnus).”
Istorija ir magija, mistika ir šokiruojanti tikrovė mūsų lauks itin įdomioje, dvi dienas su pertraukomis, truksiančioje Aivaro paskaitoje, bendravimu jaukiame, iki dvylikos žmonių būrelyje.
„Išsamiai susipažinsime su MonoTeizmo kilme, vystymusi, sklaida, magine puse bei galia. Paskaitos dalyviams pateiksiu Judo iš Karioto evangeliją”, – teigia Aivaras Lileika.
„PasKaitos – kodėl taip keistai rašau šį žodį? Žodis „Pas“ – nurodo Jums įvykio vietą, „Kaita“ – leidžia suprasti, kad laukia įdomus istorijos pasakojimas, kuris galbūt pakeis požiūrį ne tik į istoriją, bet ir į gyvenimo kasdienybę?” – sako A.Lileika.
Mūsų lauks ir pasivaikščiojimais miške bei pasakojimai apie girios, gamtos magiją, stebuklus su nuostabia „laume“, „ragana“, gražiausios Lietuvoje etnografinės sodybos šeimininke bei pirtininke Greta.
„Tai bus kelionė mišku su manimi ir pagal mane, kaip tai suprantu, kuomet ne tik einu, bet ir jaučiu, regiu, liečiu, įkvepiu ir skanauju“, – tęsia Greta.
Kas norės, už papildomą mokestį apeiginė pirtis.
Pirmo užėjimo metu atliksime pirmo garo “ritualą”, paskęsite lietuviškų augalų ir šilto garo pataluose, jausmu persikelsite į mūsų krašto miškus ir pievas, kvėpuosite žolynais, pajusite jaukius vantų apkabinimus, išgirsite medžių jums šnabždamą maldą. Kūnas lengvai sušils ir atsipalaiduos. Trumpos pertraukos metu patogiai atsikvėpsite pirties kambaryje ir vaišinsitės mūsų rinktų žolelių arbata.
Antro užėjimo metu kvėpuosite druskingo lietuviško pikio garais (dabar tai mandrai – inhaliacijomis vadina). Kūnas sušils kiek giliau. Žolelėmis ir aliejais praturtinta druska kūną nusišveisite. Parodysime ir pamokinsime, kaip senais laikais žmonės savo seną odą patys “pasikeisdavo”. Nusiprausę drungnu vandeniu, eisite pailsėti, arbatos ar vandens atsigerti.
Trečias užėjimas karščiausiais. Jo metu vantas šokdinsime! Tegul neišsigąsta karščio bijotojai. Mūsų lietuviškos vantos švelnios ir kaulų nelaužo, odos nesvilina, bet neapsigaukite! Kūnas įšils giliai ir lygiai. Dažnas norės į eketę įlysti, o kas pabijos – pirtininkas pirtyje nupils. Po visko dūšią paskraidinsime, o kad būtų smagiau, kas kart kitą skrydžio taką parinksime.
Ketvirtu užėjimu palepinsime ir pamaitinsime jau naujai atgimusį kūną natūraliomis kaukėmis ir aliejais.
Pirties ritualą pabaigsime užkalbėjimais ir kūno nusmilkymu, kad bloga akis net per šimtą mylių nenužiūrėtų.
Įkvėpsite. Iškvėpsite. Naujai gyvenimą išvysite.
„Po pirties suprasite, kodėl pirtyje pakabintas verpimo ratelis. Su laumėmis sutariame gražiai“, – sako Greta.
Aivaro pasKaitos šokiruoja, stebina, pykdo, džiugina ir budina. Tuo įsitikino ir paskaitų Sarmatos Ratas bei naujos, dar tik prasidėjusios, Civilizacija klausytojai. (Yra įrašai, kuriuos galima įsigyti).
Aivaras Lileika – ilgametis London Metropolitan universiteto paskaitininkas, nepriklausomas istorikas.
KADA? Birželio 28-30 d. (penktadienis pavakarė-sekmadienis iki popietės)
Pradžia: renkamės penktadienį nuo 17 (kam leidžia galimybės, kuriamės, nuo 18.30-19 val. vakarienė, bendravimas.
Nuo 10 val. Šeštadienį, po pusryčių paskaita – 12 val. Darome pertraukas, pasivaikščiojame su Greta po mišką, tęsiame paskaitą, pietaujame, o vakare, nuo 19 val., kai norės papildomai, apeiginė pirtis.
Sekmadienį po pusryčių, paskaita, pietūs, bendravimas ir namai.
KIEK? 295 eu. Į kainą įskaičiuota dvi dienas su pertraukomis truksianti itin retai viešinama Aivaro pasKaita, dvi nakvynės miško glūdumoje įrengtoje nuostabioje 2019 metų geriausia išrinktoje etnografinėje sodyboje „Gervių giesmė”, šeši vegetariniai ekologiški maitinimai (dveji pusryčiai, du pietūs, dvejos vakarienės, meditacija-paskaita miške.
Už papildomą mokestį (mažiausiai šešiems žmonėms – po 50 eu) galima bus užsisakyti apeiginę pirtį.
Tik dvylika vietų, kelios jau užsakytos!!!
KUR? Pušyno g . 13, Viliūšių k., Jankų sen., Kazlų Rūdos sav.
Tel., viber, whatsapp – +370 657 84499.

Details

Start:
28 birželio @ 18:30
End:
30 birželio @ 15:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/1003840601299873/

Venue

Sodyba Gervių Giesmė
Viliūšių kaimas 16
Jankai, Lietuva
+ Google Map
View Venue Website

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *