Novaraisčio žolynai

Apie vietą

Novaraisčio aplinkoje, šalia sodybos esančiose pievose, apsuptose aplink Kazlų Rūdos miškų, galiu pasidžiaugti ir kartu su Jumis pasidalinti vaistinių žolynų gausa – ir naujai atrastų, ir nuo vaikystės renkamų. Naujausias atradimas man buvo Siauralapis Gaurometis (dar vadinamas Ivan Čai, angl. Fireweed), kurio arbata vis labiau tampa populiari mūsų krašte. Išbandžiau ir tobulinau šio žolyno natūralaus džiovinimo ir fermentuotą arbatą, kurią pamėgau tiek aš, tiek mano svečiai.

Visi šioje aplinkoje surinkti žolynai yra natūraliai sudžiovinti iki +40C temperatūroje, vėdinamoje palėpėje arba natūralios „džiovyklės“ – šiame suvalkiečių krašte vis dar naudojamo paveldo – suvalkietiško pečiaus „zelikio“ – pagalba. Natūraliai sudžiovinti žolynai išlaiko natūralią spalvą, kvapą, gydomąsias savybes. Kalbant apie gydomąsias savybes, nuo senovės, žoliniai augalai buvo pagrindinė prieinama gydomoji bei imuninę sistemą stiprinanti priemonė. Ir šiais laikais žoliniai augalai yra atrandami iš naujo kaip natūrali gamtos pagalba žmogui.

Žolynai nepakeičia gydytojų išrašytų vaistų ir negali būti pakeičiami naudojamais vaistais. Žolynai yra prevencinė pagalba ir natūrali gamtos priemonė mūsų organizmui stiprinti. Gerbkime ir išlaikykime švarią aplinką, kuri vis dar sugeba mums padėti.

Galerija

Kontaktai

Parašykite mums

Kur apsistoti?