fbpx

Ką nuveikti Kazlų Rūdoje?

Kazlų Rūdos virvių parkas

Kazlų Rūdos STIHL virvių parkas  – pirmasis toks parkas Suvalkijoje ir pirmasis šalyje, įrengtas ne už privačias, o už Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšas. Parke įrengtos šešios trasos, – dvi vaikams ir keturios suaugusiems. Jos pažymėtos skirtingomis spalvomis, – mažųjų oranžinė (patiems mažiausiems, nereikalingi apraišai), geltona –  skirta vaikams nuo 5-erių metų, žalia – apšilimui suaugusiems, mėlyna – vidutinio sudėtingumo, raudonoji – sudėtinga ir ilgiausia trasa visame parke, juodoji trasa skirta ekstremalams. Virvių parke iš viso priskaičiuojama 80 rungčių aktyviam laisvalaikiui su šeima ar draugais.

 

Kontaktai: S. Daukanto g. 7a, Kazlų Rūda, +370 623 44111

Pažintinis miško takas

Šalia parko esanti rekreacinė zona skirta pažintiniam poilsiui, ji pristato miškų urėdiją, atspindi būdingas miško augalijos ir gyvūnijos vertybes, unikalią krašto istoriją. Miško take  yra pažymėti miško maršrutai: „Moksliniai objektai, mokomoji bazė“, „Lankytinos vietos miškų urėdijoje“, „Miškų apsauga“, „Rezistencinė kova“, „Medžio anglies deginimas ir geležies lydymas“, „Miško medžiai“, „Miško žvėrys“, „Grybai. Uogos“, o taip pat informacinės rodyklės, ženklai, apžvalgos aikštelės, pavėsinės, lauko baldai, skulptūros ir kiti pažintinę funkciją turintys rekreacinės įrangos elementai. Tai suteikia galimybę plėtotis pažintiniam turizmui, vykdyti edukacinę – pažintinę veiklą miške. Takas yra atviras visiems bei laukia lankytojų!

 

 

Tako pradžia – Esperanto g. 26, Kazlų Rūda

Ąžuolų vila

Jaukus ir mažas šeimos ūkis, jo šeimininkai į kaimą „pabėgo“ vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avių, ožkų, ponį, įvairių paukščių, būrį šunų. Sodyba tiesiog spinduliuoja jaukumu ir šiluma. Laukiami svečiai, kurie myli gyvūnus ir nori nevaržomai bendrauti su ūkio augintiniais, organizuojamos fotosesijos bei šventės.

Vadovė: Eglė Jurkšienė

Tel. nr.: 8 611 76696

Adresas: Didžiųjų Zariškių km., Mokyklos g. 12.

Informacinis centras (Miško muziejus Kazlų Rūdoje)

Miško muziejus Kazlų Rūdoje pradėjo veikti nuo 1983 m. miškų urėdijos administraciniame pastate. Muziejuje galima susipažinti su miškų urėdijos istorija, miškininkystės pradmenimis. Čia galite pabandyti pažinti miško augalus ir medžius, susipažinti su medžių kenkėjais ir ligomis, taip pat pamatyti senuosius miškininkų darbo instrumentus.
Muziejuje eksponuojami žvėrių šėryklų maketai, mažieji miško plėšrūnai, žvėrių kaukolės, ragai, medžioklės amunicija, didelę dalį užima dažnesnių vandens ir pelkių bei miško paukščiai.

Adresas: Miškininkų g. 1, Kazlų Rūda
Darbo laikas: I-IV 10.00-17.00, V 10.00-15.00
Kontaktai: el. paštas – kazlu.ruda@vmu.lt
Telefonas: 8 343 98921, mob. 8 686 22384

Kristiano alpakų ūkis

Kazlų Rūdos savivaldybėje Bartininkų kaime įsikūręs alpakų veislynas kviečia apsilankyti! Apsilankymo metu, gamtos apsuptyje atsipūsite nuo kasdienio skubėjimo, paliesite švelnią alpakų vilną ir sužinosite iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atvyko pirmosios alpakos. Taip pat galėsite pabendrauti su šiais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankų. Galėsite pavedžioti alpakas su pavadėliu ir, žinoma, įsiamžinti su šiais smagiais gyvūnais! Po nuotaikingos pažinties su alpakomis tikrai turėsite daug nuostabiu prisiminimu ir nuotrauku. Smagi diena su šeima ir linksmi prisiminimai tiek tėvams, tiek vaikams – garantuoti!

 

Adresas: Kazlų Rūdos savivaldybė, Bartininkų kaimas, Smėlio g 7.
Išankstinė registracija telefonu 863655487.

Kaimas namuose

Visiškai natūralus, natūrinis šeimos ūkis. Tiesiog įleidžiami žmonės ir pažindinami su gyvūnais. Ankščiau visi turėjome kaime močiutę, o dabar šis ūkis atlieka visas močiutės pareigas.

Vadovė: Gintarė Juodžbalytė

Telefonas: 861465340

El. paštas: gintare.juodzbalytė@gmail.com

Šeimos ūkis "Daržo bitės"

Ūkis „Daržo bitės“ įsikūręs laukų viduryje, kur ištisus metus pučia Šiaurės pietų (taip taip, čia neįsivėlė klaida!) vėjai, tolumoje ganosi stirnos, aptvare netyla avių balsai,  ant laužo verdama kvapnių žolelių arbatą ar troškinys,  o vakarais palydima saulė.
 
Nuo kovo mėnesio visi kviečiami aplankyti, paglostyti, pamaitinti avis ir ėriukus, apžiūrėti kaip atrodo nukirpta, išplauta, iškaršta vilna, pasimatuoti vilnones kojines (na ar tikrai jos kanda?!). Kartu gaminsite popierines avytes, kad į namus negrįžtumėte tuščiomis.
 
Gegužės – birželio mėnesiais visas dėmesys bus skirtas daržo puošmenai Smidrui. Susipažinsite, skinsite ir ragausite!
 
Spalis ir lapkritis – Moliūgų dienos. Žaisite, piešite ant moliūgų, skaptuosite, fotografuositės. Garantuojame, kad namo neišvyksite tuščiais pilvais ir bagažinėmis.
 
Jei važiuosite pro Bagotąją – užsukite! Būsite pavaišinti arbata, vėjas išpūs visas pasišiaušusias mintis, o kaimo tyla ir ramybė pripildys širdį supratimo, kad visko mums užtenka, viską mes jau turime, telieka mėgautis akimirka.
 
Adresas: Rytų g. 1, Bagotosios k. Kazlų Rūdos sav.
Tel.: +370 680 43256
 

Wakefield vandenlenčių parkas

Kviečiame užsukti į Wakesfield
vandenlenčių parką, įsikūrusį Bebruliškėje ir 
azartiškai pasivaržyti rungtyse ant vandens, pasideginti saulėje
ant gultų, pasimėgauti gamta, muzika ir skaniu maistu.
Čia galite išsinuomoti įrangą reikalingą vandenlenčių pramogoms.


Kontaktai: info@wakefieldcable.lt, +370 652 06191

Miesto skvero Kazlų legendos- medžio skulptūrų erdvė (Kazlų Rūdos sen.)

Broliai Stanislovas, Kazimieras, Boleslovas ir jaunėlis Jokūbas pakvies šalia prisėsti, atsikvėpti ir perskaityti unikalią istoriją apie Kazlų Rūdos vietovardžio
atsiradimą. Kazlų Rūdos miesto skvere tarp brolių išvysite ir
gražuolį stirniną, kurio raguose įsipynę šešios dangaus
žvaigždės – Kazlų Rūdos miesto herbo simboliai.

Paukščių takas

Kviečiame pažinti gamtą ir išgirsti visą „Miško chorą“. Vaikščiodami Kazlų Rūdos miesto parko takeliais galėsite mėgautis gamta, o pakėlę galvas aukštyn išvysite net 10 skirtingų sparnuotųjų parko šeimininkų rūšių namelius – inkilus bei susipažinsite su jais informaciniuose stenduose, kuriuose nuskenavę QR kodą išgirsite ir nuostabius zylių, bukučių, varnėnų ir kitų parko giesmininkų balsus.

 

Parko adresas: Jaunimo g. 7, Kazlų Rūda

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos edukacijos

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla siūlo 4 skirtingas kūrybiškumo edukacijas: spalvingų „emocijų žemėlapių“ kūrimas, unikalių atšvaitų bei atvirukų gamyba bei Chna dažais daromos tatuiruotės.

 

Kontaktai: +370 343 95 436 , krmuzikosm@gmail.com

VŠĮ "Laimės namai"

„Laimės namai“ – tai vieta, kurioje Aušra ir Rolandas Augučiai priima visus kaip savus, moko pinti mandalas, šokti Pasaulio tautų šokius, gamintis asmeninius amuletus, ruošti ir ragauti vegetarišką maistą, pažinti eterinių aliejų naudą bei prieskonių vertingąsias savybes. Čia organizuojamos edukacijos, stovyklos, susitikimai.

 

Tel.nr.: +370 636 16433, +370 655 58874

 

El.svetainė:  http://laimesnamai.lt/, elpaštas: info@laimesnamai.lt

Adresas: Žemuogių g. 7, Kardokai, Kazlų Rūdos sen.

Kaimo sodyba "Gervių giesmė"

Be to, kad siūlo autentišką aplinką ir patirtį apsistojusiems jų sodyboje, „Gervių giesmės“ šeimininkai taip pat siūlo įvairiausių pramogų bei edukacijų:

 • maudynės kubile,
 • baltiška pirtis,
 • mergvakaris pagal senąsias tradicijas,
 • vakaras prie laužo Tipije,
 • archeologinių aprėdų mieravimasis,
 • žoliavimo pamokos, raganų arbatos virimas katile, 
 • smilkalų gaminimas,
 • juostų vijimas kaladėlėmis,
 • rašymas žąsies plunksna,
 • vaškinių žvakių liejimas,
 • amuletų ir talismanų kūrimas ir t.t.

Daugiau informacijos: http://www.gerviugiesme.lt/

Tel.nr.: +370 686 30759

Adresas: Pušyno g . 13, Viliūšių k., Jankų sen., Kazlų Rūdos sav.

Novaraiščio ornitologinis draustinis (Jankų sen.)

Buvusiame durpyne – pelkynai, juose gyvena paukščiai, kurie įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą bei  Europos Sąjungos saugomų gyvūnų sąrašą. Draustinis atviras lankytojams, kurie nori laiką praleisti gryname ore paukščių apsuptyje. Vasaros pabaigoje ir visą rugsėjo-spalio mėnesį čia būriuojasi gervės. Ant Novos upės ištakų prieš išskrisdamos jos gieda giesmes ir būriuojasi, o pavasarį šoka. Visa tai  galite pamatyti užlipę į apžvalgos bokštą.

 

 

Koordinatės: 54.944538240634685, 23.416943852086753

Pasivaikščiojimas debesyse

Sodyba „Pasivaikščiojimas debesyse“ tikrai gali padėti pasijusti lyg danguje – gamtos ramybė, gongų terapija, joga, masažai, skanus maistas ir savęs pažinimo savaitgaliai – kiekvienas ras sau tinkamą pramogą ar veiklą. 

Tel.nr.: +370 621 18047

Adresas: Pakalniškių k.6, Viliūšiai, Jankų sen., Kazlų Rūdos sav.

Raudonplynio kraštovaizdžio draustinis (Kazlų Rūdos sen.)

Aukščiausia savivaldybės vieta – „Gairiakalnis (prie Agurkiškės k.)
Buvusiame durpyne – pelkynai, juose gyvena paukščiai, kurie įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą bei  Europos Sąjungos saugomų gyvūnų sąrašą. Draustinis atviras lankytojams, kurie nori laiką praleisti gryname ore paukščių apsuptyje. Vasaros pabaigoje ir visą rugsėjo-spalio mėnesį čia būriuojasi gervės. Ant Novos upės ištakų prieš išskrisdamos jos gieda giesmes ir būriuojasi, o pavasarį šoka. Visa tai  galite pamatyti užlipę į apžvalgos bokštą.

 

 

Koordinatės: 54.833361634640944, 23.534175132011313

Višakio slėnio botaninis draustinis (Kazlų Rūdos sen.)

Draustinis įkurtas  etaloninės šiam slėniui būdingos vandens, pelkių, pievų ir šlapių miškų augalijos išsaugojimui. Stengiamasi išsaugoti ir čia išplitusias rūšis, įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą: baltijines gegūnes, dėmėtąsias gegūnes, vienalapius gedučius bei jų augimvietes. Višakio slėnio botaninis draustinis kviečia visus gamtos mylėtojus, kurie domisi pelkių augalija bei neskuba, nori iš lėto ją pažinti. Vaikai čia ypač laukiami, – juk taip smagu klampoti per pelkynus įsikibus tėvams į ranką.

Visus gamtos mylėtojus kviečiame panagrinėti retų rūšių
pelkių augalus bei pasivaikščioti tikrai unikalioje vietoje,
kuri skirta išsaugoti šiam slėniui būdingą vandens,
pelkių, pievų ir šlapių miškų augaliją.


Koordinatės: 54.845571216570455, 23.464798307268005

Antanavo koplyčia

Ši koplyčia – vienintelė šešiakampė medinė koplyčia Lietuvoje.
Nors pati koplyčia yra katalikiška, tačiau jos architektūroje
galima rasti tiek rusiško, tiek žydiško paveldo bruožų. Legendos
pasakoja, kad čia 1863 metų sukilėliai slėpė savo ginklus, o
sukilimo štabas buvo įrengtas netoliese esančiame Antanavo dvare.

 


Kontaktai: Bagotosios g. 10, Antanavas, +370 620 10790

Višakio Rūdos Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia.

Višakio Rūdos Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia stovi Višakio Rūdos kaime, 10 km į šiaurės vakarus nuo Kazlų Rūdos. Barokinių proporcijų. Bažnyčia yra didžiausia medinė bažnyčia Lietuvoje. Architektūros paminklas, 2008 m. įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą.

Višakio Rūdoje 1817 m. pastatyta medinė bažnyčia, Zapyškio parapijos filija. 1867 m. paskirtas klebonas Juozas Strimavičius rado apgriuvusią bažnyčią. Jis gavo leidimą ją remontuoti, bet 1883 m. pastatė naują dabartinę medinę bažnyčią. Ją 1885 m. konsekravo pavyskupis Juozapas Olekas. Kunigas Feliksas Martišius 1910 m. įkūrė „Žiburio“ draugijos skyrių, įsteigė biblioteką – skaityklą, pastatė parapijos salę. 1911–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. Po 1915 m. įkurta parapija. Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia suremontuota. Klebonija nusavinta, klebonas Gvidonas Dovidaitis 1978 m. pastatė naują mūrinę kleboniją.

Bažnyčia stačiakampio plano, barokinių proporcijų, dvibokštė. Ji pseudobazilikinė, trinavė, su daugiasiene apside ir zakristijomis abipus jos. Stogo forma – centrinės dalies – dvišlaitė, bokštų – aštuonkampiai šalmai, apsidės – trišlaitė. Virš priebažnyčio įrengtas vargonų choras, šoninių navų dalis pratęsia dvi zakristijos.

Bažnyčios vidus išmargytas visokiais raštais ir turi labai didelius ir gražius vargonus. Užėjus į bažnyčią jaučiamas medžio kvapas.

Šventoriaus tvora medinių statinių, su mūriniais stulpais. Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia yra vienintelis medinis neobaroko stiliaus sakralinis pastatas Sūduvoje.

Višakio Rūdos Šaltinėlis su koplyčia

Legendomis apipintas Višakio Rūdos šaltinėlis, manoma, kad turi gydomųjų galių. Dėl šaltinėlio gydomųjų galių vieta laikoma šventa, o pagal pasakojimus – buvo apsireiškus Mergelė Marija. Šalia, ant kalnelio stovi koplyčia, pastatyta 1883 m. iš pirmosios bažnyčios likusių rastų, o leidžiantis žemyn kalnu einant yra garsusis šaltinėlis, virš kurio 1927 m. buvo įrengta koplytėlė su Mergelės Marijos statula.

Šaltinėlis apipintas legendomis, kad jo vanduo turintis gydomųjų galių. Viena jų byloja apie dar apie aštuonioliktame šimtmetyje keliavusį vietinį eigulį, kuris užklydęs patraukė tiesiai per pelkę. Grįžęs namo, pailsėjęs ir nusitvarstęs žaizdotą koją, kurią buvo sušlapęs, nustebo, kad žaizda sumažėjusi, nubalusi. Sugrįžęs dar kartą ton vieton pamatė almantį šaltinėlį, jo vandeniu nuplovęs žaizdą ir tai po to pakartojus dar kartą kitą ilgai negijusi žaizda užgijo. Kita legenda pasakoja apie suvargusį ir apakusį kareivį, grįžtantį iš karo. Pavargėlis sustojo ant kalvelės pailsėti, o išgirdęs vandens čiurlenimą ir nusileidęs į tą garsą, nes kankino troškulys. Suradęs almantį šaltinėlį, atsigėrė, atsigaivino ir nusiprausė, nuplaudamas ir nereges akis  nuo kelio dulkių. Staiga netikėtas dalykas įvyksta jis ėmė matyti. Kareivis atsiklaupė kalbėjo maldą, tuomet jam pasirodė Švč. Mergelė Marija, paliepusi apie papasakoti kitiems žmonėms. Šitaip ir pasklidęs garsas apie stebuklingąjį Višakio Rūdos šaltinėlį…

Lietuvos prezidento K. Griniaus gimtinė

1994 metais skulptorius iš Marijampolės Kęstutis Balčiūnas iš balto gintaro iškalė paminklą Pasaulio tautų teisuolio, gydytojo, prezidento Kazio Griniaus atminimui.

Kazys Grinius 1866 m. gimė Selemos kaime. Iki 9 metų prezidentą mokino tėvai skaityti, skaičiuoti ir rašyti. Būdams 9 –erių metų pradėjo lankyti rusišką mokykla Marijampolėje. Jo vardu pavadinta Kazlų Rūdos miesto gimnazija, kurios kieme pastatytas stogastulpis.

Višakio Rūdos buities muziejus

Programa skirta: mokiniams, suaugusiems, šeimoms

Muziejaus vadovas: Valdas Arbašauskas

Kreiptis: tel. nr. +37061149935

Adresas: Ąžuolo g. 10,Višakio Rūda

Būdos k. muziejus, senų amatų edukacija

Muziejuje saugomi ne tik daiktai bet ir jų istorijos. Supažindinama su senais amatais (audimu, verpimu) , žaidžiama lietuvių liaudies žaidimai. O visi lankytojai vaišinami arbata ir „kropeliais“. Muziejus įsikūręs Būdos kultūros namuose.

Siūlomos edukacinės programos? Kuo jos skiriasi?

 • Senųjų amatų pristatymas
 • Šokiai, žaidimai, rateliai
 • Būdos krašto muziejaus lankymas
 • Kropelių ragavimas

Programa skirta: mokiniams, suaugusiems, šeimoms

Muziejaus vadovė: Vida Bagdonienė

 • Trukmė: 1,5 – 2 val.
 • Edukacijos vieta: Liepų g. 2, Būdos kaimas, Kazlų Rūdos savivaldybė
 • Dalyvių skaičius: nuo 10 iki 20
 • Kaina asmeniui: vaikui – 2 Eur, suaugusiam – 3 Eur
 • Kreiptis: tel. nr. 8 615 91015 arba el. paštu bagdoniene@gmail.com