Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Diskusija: mūsų miškų ateitis – sengirė ar lentpjūvė?

9 rugsėjo, 2023 @ 14:00 - 15:00

Kazlų Rūdos šventės metu miestelėnus ir miesto svečius kviečiam prie Perono baro, kur vyks diskusija aktualia tema: mūsų miškų ateitis – sengirė ar lentpjūvė?
Diskusiją moderuos Žinių radijo laidos „Tvari Lietuva” vedėja Rugilė Matusevičiūtė, o jos svečiai – aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė bei mūsų krašto garbės pilietis bei žinomas gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Diskusijos tikslas:
– Aptarti dabartinė Lietuvos miškų politiką, LT miškų skirstymą kategorijomis. Kodėl net 70% Lietuvos miškų yra ūkinės paskirties? Ar turime didinti saugomų teritorijų plotus?
– Ar miškininkystė visada yra žalinga? Ar galima sugebėti kirsti ir saugoti mišką vienu metu? Ar medienos pramonė gali būti tvari?
– Holistinis požiūris į mišką – kaip perteiti prie nemedieninės ekonomikos? Kokias kitas vertes siūlo Lietuvos miškai? Kaip išsaugoti miškus prie bendruomenių, miestų? Ką žinoti gyventojams, jeigu jie nori išsaugoti mišką prie savo namų?
– Sengirės ir ilgaamžiai miškai – kokia jų vertė? Ar atsodintas medis gali prilygti sengirei? Kodėl sengirių Lietuvoje neturime? Kaip spręsti šią problemą?
– Nacionalinis miškų susitarimas – ar kada sugebėsime jį pasirašyti? Kodėl Lietuvos miškų likimas užstrigo politikų stalčiuose? 

Venue

Miesto baras Peronas
V.Borisevičiaus g. 3A-2
Kazlų Rūda, Lietuva
+ Google Map