Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Atviros dienos kaime 2023

19 gegužės, 2023 - 21 gegužės, 2023

„Atviros dienos kaime” organizuojamos septintus metus iš eilės! Ši iniciatyva metai iš metų suburia sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kuomet šie atveria savo duris lankytojams bei siūlo ypatingas paslaugas ir pramogas kaime: žygius miškuose bei upėmis, pasivaikščiojimą basakojų takais, lobių paieškas, pirties malonumus, pažintį su Amerikos indėnais ar Baltų kultūra, apsilankymus apžvalgos bokštuose, dvaruose, muziejuose ar išskirtiniame namelyje medyje…

Šiais metais Kazlų Rūdoje galite aplankyti:

Bagota ciba Akcijos dienomis nuo 10:30 val. lankytojai kviečiami atvykti į netradicinius ir lėtus pasivaikščiojimus Agurkiškės kaimo miškuose (Kazlų Rūdos sav.) su meiliomis ir draugiškomis ožkomis.
Išvykos į mišką metu eisime miško takais ir kopomis, kurios susiformavo slenkant ledynams ir yra išsidėstę kraštovaizdžio draustinyje. Išbandysime miško paklotės masažą savo pėdoms, o pusiaukelėje mūsų lauks arbata ir vaišės. Būtina registracija.

Daugiau informacijos – Greta Vaicekauskaitė, +37069525151  –  Bagota ciba | Atostogos kaime 

Etnokultūrinė kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“ – Šeimos ar draugų grupės, apsistojusios savaitgaliui sodyboje, galės mėgautis tikra kelione į praeitį. Visos edukacijos bus nemokamos: būsite aprėdyti senoviniais rūbais, eisite žoliauti, virsite stebuklingą arbatą, ragausite šio krašto išskirtinius patiekalus, liesite žvakes, vakarą praleisite prie laužo, ką tik atgimusioje Jaujoje, kur dainuosite sutartines, grosite būgnais, klausysitės senovinių pasakų.

Daugiau informacijos – Greta Kupstienė, +37068630759  – Etnokultūrinė kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“ | Atostogos kaime

 

Šeimos ūkis „Daržo bitės“ – Gegužės 21 d. nuo 11 val. iki 14 val. lankytojai kviečiami trumpam pabėgti iš savo namų ir gamtos garsuose atrasti ypatingus skonius. Visi kartu gaminsime sočią kaimišką kiaušinienę, salotas su šviežiais, ką tik skintais žalumynais. Sodinsime, skinsime ir degustuosime visų taip vertinamus (arba dar neatrastus) smidrus (bus galimybė jų įsigyti). Neliks nepastebėti aptvare striksintys maži ėriukai, kuriuos išglostys vaikai, o į ūkį atvykę vyrai neišvyks be naujos poros raštuotų vilnonių kojinių. Tuo tarpu moterys ir mamos galės bent kelioms minutėms atsipūsti su gardžios šeivamedžio žiedų arbatos puodeliu rankose.

Daugiau informacijos – Viktorija, +37068043256 – Šeimos ūkis „Daržo bitės“ | Atostogos kaime